Turkcell Kontörden Tl’Ye Geçiş Yaptı

Tüm mobil operatörler gibi Turkcell’ de Turkcell kontör yükleme yerine TL’ ye geçerek ücretlendirme sistemini değiştirerek hizmet vermeye başladı. Kontör yerine TL kullanılmaya reklam, kampanya ve tarifelerde yapılan değişiklikler sonrasında geçilmiştir.

 

Turkcell TL Yüklemesi Nasıl Yapılmaktadır?

 

Turkcell TL yüklemesi yapmak için müşterilerine birkaç alternatif sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Turksell.com.tr ana sayfasının sağ üst kısmında yer alan “TL/Paket Yükle” alanından kredi kartı ile yapılan Turkcell numarasına TL, Nar, cepten ve bilgisayardan internet paketi yüklenebilmektedir. Bir diğer seçenek ise, Turkcell hatlı telefonlardan 532 tuşlanarak, kredi kartı ile ister sesli yanıt sistemiyle ister canlı müşteri temsilcisiyle görüşülerek TL yükleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Bir diğer seçenek de *400#, kodu girilip arama yapılarak akıllı telefona ihtiyaç duyulmadan Turkcell tl yükleme yapabilme hizmetidir. Ücretsiz olan bu servis Tl yüklemesi için, paket satın alınmasına, akıllı telefon ve internet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Kullanıcılar “*400#” kodunu girdikten sonra arama yapıp ana menüye girerler. Ardından numarayı tuşlayıp göndererek işlem yapılır. İşlem yapılacak servis seçilip menüde ilerlenir. Menüden istenilen miktar veya paket yüklenebilmektedir. Bu işlemler tuş takımındaki bir numaraya rast geldiği için dokunmatik ekrana ya da akıllı telefona gerek duyulmaz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir